Aranżacja strefy wc

W temacie misek ustępowych mamy bardzo bogatą ofertę ich kształtów, typów, rozmiarów i sposobów montażu. Szczegółowo tematem samych misek ustępowych zajmiemy się w osobnym wpisie. Dziś podpowiemy w jaki sposób wykończyć zabudowę stelaża wc oraz jak zagospodarować przestrzeń nad miską ustępową.

Spośród misek wc wiszących i stojących dziś zdecydowanie zwyciężają miski ustępowe wiszące. Ich plusy można by długo wymieniać. Są rozwiązaniem nie tylko bardziej funkcjonalnym od misek stojących, ale również o wiele bardziej estetycznym, pozwalającym na łatwiejsze utrzymanie tej strefy w czystości. Wiszące miski wc mocowane są na stelażu, który ukryty jest w ścianie, dzięki czemu zbiornik wody i instalacja są niewidoczne. Na wierzchu prezentuje się jedynie sama miska wc, której kształt i typ możemy dobrać według upodobań oraz dopasować do aranżacji łazienki.

Ściankę instalacyjną możemy wykonać na wiele sposobów: możemy zabudować ją do samego sufitu tworząc w kominie wnęki, w których subtelne, punktowe oświetlenie nada wyjątkowego klimatu całej łazience. Z drugiej strony niezabudowywanie ścianki do sufitu pozwoli na stworzenie funkcjonalnej i bardzo estetycznie wyglądającej półki na przybory codziennego użytku, czy choćby dekoracyjne świece. W projektowaniu łazienek naszym topowym rozwiązaniem zabudowy stelaża wc jest stworzenie właśnie niższej zabudowy tworząc półkę, a dodatkowo by maksymalnie wykorzystać przestrzeń nad półką projektujemy szafkę na szerokość i głębokość równą ściance instalacyjnej. Tworzymy dzięki temu zarówno estetycznie podwieszoną miskę wc, dekoracyjną półkę a do tego wspaniale wkomponowane w strukturę łazienki, delikatnie ukryte miejsce na przechowywanie kosmetyków.

Prezentujemy dwa projekty łazienek naszego autorstwa, w domu jednorodzinnym pod Poznaniem, koło Swarzędza. W aranżacji łazienki na parterze zaprojektowaliśmy stelaż wc z wnękami, natomiast na piętrze w formie komina na całą wysokość pomieszczenia.