Pralka w łazience

Gdy dysponujemy naprawdę niewielkim metrażem łazienki, warto pomyśleć czy pralki nie damy rady przenieść do innego pomieszczenia, na przykład do kuchni. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i pralkę musimy zmieścić w małej łazience, zróbmy to w sposób wykorzystujący w pełni każdy centymetr pomieszczenia. By przestrzeń przez ustawienie pralki nie była stracona i wystrój wnętrza nie tracił na atrakcyjności, można zamiast stawić pralkę po prostu pod ścianą, ukryć ją pod blatem w zabudowie. Zyskujemy dzięki temu przy umywalce wolne miejsce na blacie co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a cała aranżacja łazienki nabiera bardzo estetycznego, uporządkowanego wyglądu.

Jeśli nie mamy miejsca na standardową pralkę 60x60cm, możemy wybrać płytszą o głębokości 45cm. Innym rozwiązaniem jest wybór węższej pralki, czyli modelu otwieranego od góry. Pralki takie znaleźć można w szerokości zajmującej jedynie 40cm. Jednak w przypadku tego typu pralek musimy zostawić wolną przestrzeń nad sprzętem, by bez problemu móc otworzyć klapę pralki i włożyć bądź wyjąć z niej ubrania. Przestrzeń nad pralką możemy wykorzystać tworząc choćby półki na kosmetyki, a dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujemy na podłodze dodatkowe 20cm, które w bardzo małych pomieszczeniach odgrywa ogromną rolę i wprowadza sporą różnicę w komforcie użytkowania całej łazienki.
Jeśli mamy w łazience wnękę, gdzie nie uda zmieścić się nam prysznica, może okazać się ona świetnym miejscem na wstawienie pralki, tworząc z półkami na środki do prania bardzo funkcjonalny kącik.
Jeśli chodzi o sprawy techniczne warto pamiętać, że za pralką musimy zostawić miejsce na podłączenie urządzenia. Ważnym jest również, by wstawiając pralkę do szafki zachować z każdej strony odległość około 2cm na drgania pralki. Z tego samego względu nie możemy również bezpośrednio na pralce postawić blatu, musimy zostawić szczelinę na ruchy pralki podczas prania.