Pralka w łazience

Pralka w Łazience: Pomysły na Efektywne Zagospodarowanie Małej Przestrzeni

Gdy dysponujemy naprawdę niewielkim metrażem łazienki, warto pomyśleć czy pralki nie damy rady przenieść do innego pomieszczenia, na przykład do kuchni. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i pralkę musimy zmieścić w małej łazience, zróbmy to w sposób wykorzystujący w pełni każdy centymetr pomieszczenia. By przestrzeń przez ustawienie pralki nie była stracona i wystrój wnętrza nie tracił na atrakcyjności, można zamiast stawić pralkę po prostu pod ścianą, ukryć ją pod blatem w zabudowie. Zyskujemy dzięki temu przy umywalce wolne miejsce na blacie co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a cała aranżacja łazienki nabiera bardzo estetycznego, uporządkowanego wyglądu. Pralka w małej łazience Poznań – pokazujemy rozwiązanie.

W wielu domach i mieszkaniach problemem jest brak przestrzeni na tradycyjną pralkę o standardowych wymiarach 60×60 cm. W takich przypadkach warto sięgnąć po kreatywne rozwiązania, które pomogą efektywnie zagospodarować ograniczoną przestrzeń łazienki. Dowiedz się, jakie opcje masz do wyboru i jak sprawić, żeby pralka była praktycznym i funkcjonalnym elementem Twojej łazienki.

Pralka o Mniejszych Wymiarach

Jeśli brakuje Ci miejsca na tradycyjną pralkę, warto zwrócić uwagę na modele o mniejszych wymiarach. Na rynku dostępne są pralki o głębokości zaledwie 45 cm, co stanowi znaczną oszczędność miejsca. Te urządzenia są równie wydajne, a jednocześnie bardziej kompaktowe, co sprawia, że doskonale nadają się do niewielkich łazienek.

Pralka Otwierana Od Góry

Innym rozwiązaniem jest wybór pralki otwieranej od góry. Modele tego typu zajmują mniej miejsca na podłodze, co jest istotne w małych łazienkach. Pralki otwierane od góry są dostępne w wersjach o szerokości wynoszącej tylko 40 cm. Jednak trzeba pamiętać, że nad pralką musimy zostawić wolną przestrzeń, aby swobodnie otwierać klapę pralki i dodawać lub wyjmować ubrania. Nad pralką można zainstalować półki na kosmetyki lub inne potrzebne rzeczy, co pozwoli na lepsze zagospodarowanie miejsca.

Wykorzystaj Wnękę na Pralkę

Jeśli masz łazienkę z wnęką, która nie nadaje się do tradycyjnego prysznica lub szafki, można to miejsce wykorzystać na pralkę. Tworząc półki na środki do prania i inne akcesoria, można stworzyć niezwykle funkcjonalny kącik gospodarczy. To rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także oszczędza przestrzeń na podłodze, co jest cenne w małych łazienkach.

Przygotowanie Techniczne

Podczas planowania umieszczenia pralki w łazience warto pamiętać o pewnych kwestiach technicznych. Konieczne jest, aby za pralką pozostało miejsce na podłączenie urządzenia do prądu i wody. Kolejnym ważnym aspektem jest pozostawienie wystarczającej przestrzeni wokół pralki. Przyjmuje się, że warto zostawić około 2 cm na ewentualne drgania pralki podczas pracy. Z tego samego powodu nie powinno się umieszczać blatu bezpośrednio na pralce, należy zostawić pewną szczelinę na ruchy urządzenia w trakcie prania.

Podsumowując, niezależnie od rozmiarów i układu swojej łazienki, istnieją kreatywne i praktyczne rozwiązania pozwalające pomieścić pralkę. Wybierając odpowiedni model i dbając o prawidłowy montaż, możesz sprawić, że pralka stanie się funkcjonalnym i harmonijnie wpisującym się w aranżację wnętrza elementem Twojej łazienki.

Inne przydatne porady znajdziesz w naszym BLOGU, zapraszamy do zapoznania się z poradami architekta wnętrz i śledzenia aktualizacji.