Aranżacja małej łazienki – wanna czy prysznic

Dla właścicieli niewielkich łazienek wybór między prysznicem a wanną to często jedna z najtrudniejszych decyzji. Kabina prysznicowa na co dzień jest bardziej funkcjonalna oraz pozwala zaoszczędzić więcej miejsca w łazience oraz wody. Jednak posiadając jedynie prysznic nie nacieszymy się relaksem w gorącej kąpieli jak posiadacze wanien. Dodatkowo w przeciwieństwie do prysznica, w wannie znacznie łatwiej wykąpać małe dzieci, domowego pupila, czy choćby wybrać ręcznie delikatniejsze rzeczy.

Jednak często nie mamy możliwości wyboru i ze względu na naprawdę znikomą powierzchnię musimy przystać w aranżacji łazienki na kabinie prysznicowej. Warto wtedy wybrać prysznic nie z tych najwęższych na rynku. Każde parę centymetrów więcej znacznie ułatwia i poprawia komfort podczas kąpieli.

Jeśli chodzi o wanny do małych łazienek, producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując rozmaite rozmiary i kształty. Świetnie do niewielkich przestrzeni sprawdzają się wanny o niesymetrycznej linii, co nieraz pomaga w dopasowaniu do pozostałych elementów w łazience. Dodatkowo do wanny możemy domontować parawan, który pozwoli również na szybki, poranny prysznic. Dziś parawan nie musi kojarzyć się nam z nieestetyczną zabudową pod sufit. Mamy na rynku rewelacyjne rozwiązania pozwalające na złożenie nawet trójskrzydłowego parawanu niemal jednym ruchem, powiększając łazienkę na co dzień, a w razie potrzeby dając możliwość komfortowej, szybkiej kąpieli bez obaw o zachlapanie podłogi.

W jednym z naszych projektów łazienki zaproponowaliśmy wannę o trapezowym kształcie, by ze względu na niewielką szerokość pomieszczenia umożliwić swobodne poruszanie się pomiędzy armaturą. Dzięki zastosowaniu tego nietypowego kształtu wanny uzyskaliśmy intrygującą linię prowadzącą w głąb łazienki. Dodatkowo by spotęgować ten efekt, w dolnej linii wanny zaprojektowaliśmy oświetlenie, które pięknie podkreśliło jej wyjątkowy kształt.