Montaż lustra w łazience i nie tylko

Nie wyobrażamy sobie mieszkania, a zwłaszcza aranżacji łazienki bez lustra. Nie tylko pozwala nam ono przejrzeć się, wykonać zabiegi kosmetyczne, ale również powiększa przestrzeń. Lustro staje się też często głównym elementem w wystroju wnętrza. Jakie są sposoby montażu i który z nich oraz do jakiej powierzchni wybrać? Dzielimy się doświadczeniem i zapraszamy do lektury.


Lustro do ściany możemy przymocować na różne sposoby. Najłatwiej jest lustro po prostu przykleić. Są specjalne kleje do luster, które są również odporne na wilgoć, więc doskonale sprawdzą się w łazience.
Lustro w łazience możemy przykleić na kafelki, bądź do ściany we wnęce między kafelki, jako zlicowane z powierzchnią płytek ceramicznych.

Jest wielu zwolenników drugiego rozwiązania, ze względu na estetyczny wygląd wykonania. Jednak mimo wszystko radzimy przyklejać lustro na płytki. W razie remontu, czy stłuczenia lustra nie mamy problemu z brakiem kafelków na ścianie w tym miejscu i lustro możemy po prostu kupić nowe, większe, a nawet o innym kształcie.

W przypadku przygotowanej wnęki pod lustro w razie stłuczenia musimy zamawiać identyczne lustro na wymiar. Dodatkowo jeśli lustro wklejamy między płytki konieczne będzie spoinowanie.
Lustro możemy również powiesić, przykręcić lub zamocować na dystansach, jednak metody te wymagają wiercenia, a to może skończyć się popękanymi kafelkami.

Inną metodą jest zastosowanie taśmy dwustronnie klejącej, ale jej użycie sugerujemy, gdy przyklejamy lustro do gładkich i równych powierzchni, np. do drzwi szafy.
Przedstawiamy realizacje naszych projektów wnętrz z zastosowaniem luster. W jednej z łazienek lustro umieściliśmy na luksferach za pomocą specjalnego kleju. To nietypowe rozwiązanie dało fantastyczny efekt, zwłaszcza w ciągu dnia, kiedy mamy doskonale i równomiernie oświetloną całą twarz światłem dziennym. W innym z naszych zrealizowanych projektów łazienki lustro zostało przyklejone za pomocą specjalnego kleju do powierzchni płytek. Prezentujemy również lustra w sypialni przymocowane za pomocą taśmy dwustronnie klejącej do drzwi szaf naszego projektu.