Jak Urządzić Małą Łazienkę w Bloku

Aranżacja i projekt małej łazienki jest nie lada wyzwaniem, jednak nie muszą być problemem czy wiązać się ze stresem i chybionymi rozwiązaniami. Jakie wyposażenie wybrać do aranżacji łazienki? Jak rozmieścić poszczególne elementy armatury? Zdradzamy nasze triki i dajemy porady, jak urządzić małą łazienkę w bloku – zapoznaj się z poradami które daje projektant wnętrz.

Aranżacja małej łazienki wymaga przede wszystkim skrupulatnie przemyślanego i dobrze rozwiązanego schematu funkcjonalnego. Czasami rozmieszczenie poszczególnych stref w łazience uwarunkowane jest kształtem pomieszczenia i naturalnie wykorzystujemy na przykład wnęki na prysznic lub pralkę. Mimo wszystko każde pomieszczenie trzeba przede wszystkim rozwiązać w jego planie. Według naszego architekta jest to podstawa każdej dobrze zaprojektowanej aranżacji. Najbardziej ergonomiczne rozmieszczenie stref w łazience pozwoli na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni i sprawi, że nawet najmniejsza łazienka będzie ergonomiczna, funkcjonalna, a do tego estetyczna i efektowna.

Triki optycznie powiększające przestrzeń

Ogólnie stawiajmy na minimalizm. Im mniej na wierzchu tym lepiej, gdyż łazienka będzie zdawać się przestronniejsza i bardziej uporządkowana. Wszystkie kosmetyki warto chować w szafkach, pozostawiając w łazience na widoku niemal jedynie armaturę.
Optycznie przestrzeń powiększymy również poprzez zastosowanie jasnych kolorów ścian, płytek lub szafek z połyskiem i przede wszystkim dużych luster. Również podwieszenie elementów takich jak umywalka, szafka, bądź miska ustępowa nadadzą w wystroju wnętrz niewielkich łazienek wrażenia lekkości.

Bardzo ciekawym i sprawdzonym zabiegiem jest właściwe rozmieszczenie armatury w stosunku do wejścia. Nie jest oczywiście pożądane by po wejściu do łazienki pierwsza rzucała nam się w oczy miska wc. Tak samo w przypadku kabiny prysznicowej, która już od samego wejścia sprawi, że odniesiemy wrażenie mniejszej, ciaśniejszej łazienki. Najlepszym trikiem na wizualne powiększenie łazienki od samego wejścia jest zamieszczenie na wprost drzwi umywalki z dużym lustrem. W końcu podobno pierwsze wrażenie jest również bardzo ważne :)

Za mało miejsca na bidet? Mamy rozwiązanie!

W małej łazience brakuje Ci miejsca, a planowałeś zaopatrzyć pomieszczenie w bidet? Zastosuj kompakt wc z funkcją bidetu. To wspaniała alternatywa dla dwóch osobnych sprzętów. Z zewnątrz wygląda jak zwykła miska wc, jednak w środku, w tylnej części urządzenia mieści się dysza do higieny zarówno ciepłą jak i zimną wodną.

Brak miejsca na przechowywanie kosmetyków w małej łazience?

Naszym kolejnym, niezastąpionym rozwiązaniem w projektach małych łazienkach w blokach jest zamiast standardowego płaskiego lustra umieszczenie nad umywalką szafki z lustrzanymi drzwiami. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, gdy jak to w łazience potrzebujemy powierzchni lutra do zrobienia makijażu, czy golenia, a równocześnie musimy gdzieś pomieścić sporą ilość kosmetyków. Zastosowanie takich szafek pozwala dwukrotnie wykorzystać tą samą przestrzeń. W jednym miejscu mamy zarówno powierzchnię lustrzaną jak i bardzo wygodną oraz funkcjonalną strefę do przechowywania sprzętów, chemii i niezbędnych kosmetyków, do których musimy mieć szybki, bezpośredni dostęp każdego dnia.