Kuchnia

Wiosenna kuchnia

Projektowanie kuchni to połącznie funkcjonalności, harmonii i proporcji, ale też piękna i oczekiwań klienta co do jej wyglądu. To przede wszystkim tworzenie ergonomicznej przestrzeni, czyli takiej, która będzie przyjazna dla użytkownika. Odpowiednio rozplanowana przestrzeń pozwoli nam zaoszczędzić wiele kroków i ruchów rąk, a tym samym czasu.

Najważniejsze w kuchni jest zachowanie ciągu technologicznego, czyli rozmieszczenia powierzchni i sprzętów zgodnie z kolejnością, z jaką przygotowuje się posiłki. Lodówka, zlewozmywak i kuchenka oddzielone blatami roboczymi to podstawa dobrze zaprojektowanej kuchni. Zastosowanie tej kolejności sprawi, że gotowanie stanie się łatwiejsze, bardziej płynne i przyjemne.

Projekt kuchni z wyspą umieszczony jest nie na kafelkach, a na drewnianych deskach. Odpowiednio zabezpieczona powierzchnia podłogi niczemu nie przeszkadza, gdy jak to w kuchni bywa, coś nam się wyleje. Białe fronty szafek pięknie oddzielają ciemną, brązową podłogę od drewnianych blatów. Szkło lacobel nad blatem kuchennym o dynamicznym, zielonym wzorze wraz z wysokimi taboretami, wprowadzają do kuchni wiosenny kolor i powiew świeżości.