Łazienka

Skandynawskie łazienki w Zalasewie

Aranżacje łazienek w domu jednorodzinnym w Zalasewie zaprojektowane zostały jako jasne przestrzenie nawiązujące do stylu skandynawskiego. Drewnopodobne płytki gresowe położone zostały nie tylko na podłodze, ale również wykorzystane zostały do wykończenia obudowy wanny i zabudowy stelaża wc. Oba projekty łazienek oparte zostały o tą samą kolekcję płytek, jednak każda łazienka zyskała wyjątkowy, delikatny dekor. W dolnej łazience ściana z umywalką wykończona została wypukłymi płytkami z motywem rombów, a łazienkę na piętrze zdobi wypukły motyw fal.

W każdej z łazienek nad umywalką zaprojektowaliśmy duże lustro w celu wizualnego powiększenia i rozjaśnienia wnętrz. Pomieszczenia oświetlają punktu świetlne w suficie podwieszanym. Dodatkowo w górnej łazience przy lustrze zaprojektowaliśmy dwie wiszące, designerskie lampy, które są istnymi perełkami w całej aranżacji.

Posiadając dwie łazienki zawsze warto pomyśleć o umieszczeniu wanny w jednej z nich. Tak też w przypadku aranżacji w Zalasewie, na wannę wygospodarowaliśmy miejsce w górnej łazience. Wnękę powstałą w obok komina wykorzystaliśmy na stworzenie klimatycznego kącika z półkami na kosmetyki do kąpieli, rośliny i świece.

Pod długim blatem zastosowaliśmy szafki z szufladami tworząc miejsce na przechowywanie oraz wygodne posegregowanie drobniejszych kosmetyków. W miejscu gdzie zmieściłaby się kolejna szafka zostawiliśmy wolną przestrzeń na kosza z rzeczami do prania, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, by nie musieć schodzić każdego dnia z rzeczami piętro niżej.