Salon

Salon z jadalnią w Gruszczynie

Kawałek lasu w domu? – czemu nie!

Przedstawiamy aranżację wnętrza w domu jednorodzinnym w Gruszczynie. Powierzona została nam aranżacja jadalni i projekt salonu. Przestrzeń miała być przytulna, z drewnem do kominka i akcentami w kolorze butelkowej zieleni.

Głównym punktem projektu wnętrza jest zabudowa w strefie telewizora z biblioteczką i szafką pod telewizor. Drewno służące do rozpalenia kominka zestawiliśmy z piękną fototapetą z leśnym motywem. Kominek w salonie i wnęka na drewno aż same przywołują na myśl naturę, las, ciepło i zieleń. I właśnie taką aranżację wnętrza staraliśmy się stworzyć.

Dodatkowo zastosowaliśmy modne ostatnio drewniane listwy ścienne. Projektowanie wnętrz to czasem wykorzystywanie najnowszych trendów aranżacyjnych.

Zabudowaliśmy również wnękę pod schodami tworząc pojemny kącik na pochowanie rzeczy, na które zwykle nie ma miejsca w szafach. Takie wnęki pod schodami często są ciemnymi i zakurzonymi przestrzeniami. Pozostawienie ich otwartych nieraz wprowadza do pomieszczenia wizualny nieład. Po zabudowaniu wnęki pod schodami zyskujemy nie tylko dodatkowe miejsce na przechowywanie. Otrzymujemy również atrakcyjnie wyglądającą przestrzeń którą dużo łatwiej utrzymać w czystości.

W projekcie wnętrza dobraliśmy nietuzinkowe, tapicerowane krzesła i lampy materiałowe. Ze względu na swoją fakturę nadają bardzo przytulnego charakteru zarówno strefie wypoczynkowej jak i jadalni.