Salon

Salon i kuchnia w skandynawskim stylu

Drewno , minimalizm, światło i naturalne akcenty. W najnowszej aranżacji pokoju dziennego z kuchnią postawiliśmy na styl skandynawski. Wnętrze zaaranżowaliśmy jako przestronne, funkcjonalne, jasne i przytulne. By podkreślić naturalny charakter wystroju wnętrza obok kominka zaprojektowaliśmy wnękę na drewno, które niesamowicie dodaje uroku całej aranżacji. Zasłony dobraliśmy z lekkich, przeźroczystych materiałów by nie zasłaniały promieni słonecznych i przepuszczały do pomieszczenia jak najwięcej naturalnego światła.

Meble z jasnego drewna, naturalne deski na podłodze, białe ściany i szarości w postaci obić mebli, to wszystko sprawia wrażenie ciepłego, domowego klimatu. Dodatkowo w aranżacji wnętrza postawiliśmy na dekoracyjne poduszki, a także geometryczne, drewniane półki wiszące oraz stoliki kawowe z metalowymi nogami. Wystrój wnętrza dopełniają ażurowe, geometryczne wiszące lampy.

Motywem przewodnim projektu wnętrza jest oryginalna tapeta ścienna o bardzo znanym wzorze brzóz, idealnie wpasowująca się w styl skandynawski. Tapeta wykorzystana została w strefie wypoczynkowej, ale również na jednej ze ścian przy aneksie kuchennym. Zabudowę kuchni również utrzymaliśmy w bieli, przedzielając dolne szafki od szafek wiszących drewnianym blatem. Strefę pomiędzy szafkami wykończyliśmy stosując popularne i bardzo modne w ostatnim czasie płytki metro, które ułożyliśmy nietypowo, w jodełkę, by podkreślić skandynawski charakter aranżacji.