Domy i mieszkania

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego – Baranowo

Właściciele, kupując piękny, nowy dom, mieli określone upodobania i wstępne wizje, ale nie wiedzieli, jak zaaranżować tak wiele pomieszczeń w podobnym stylu. Potrzebowali całościowego spojrzenia na przestrzeń i pomysłu na urządzenie wszystkich pokojów, by były funkcjonalne i w dobrym stylu.
Po wnikliwej analizie upodobań właścicieli, wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń, zaprojektowaliśmy dom w szarych barwach, z podstawą stylu skandynawskiego, lecz urozmaicając przestrzenie kolorem niebieskim w salonie oraz przepiękną mozaiką z heksagonalnych płytek nad blatem kuchennym. Dominują mimo wszystko biele, szarości i brązy. Na piętro prowadzi klatka schodowa o intrygującej linii, której zwieńczeniem po wejściu na górę jest ażurowa, geometryczna, nowoczesna lampa. Klatka schodowa wydawała się być pusta i bardzo wysoka. Postanowiliśmy więc zagrać białą cegłą, by nie przyciemniać ścian, a nadać tej strefie charakteru. Światło padające zza czarnych rurek ażurowej lampy stwarza dziś na ścianach piękną mozaikę cieni, czyniąc z pierwotnie pustej klatki schodowej jedną z najbardziej intrygujących i wręcz mistycznych części domu.
Łazienkę na piętrze oraz sypialnię właściciele wymarzyli sobie w delikatnie odważniejszych odsłonach.
Górną łazienkę wyposażyliśmy w prysznic bez brodzika, kafelki imitujące beton oraz drewno, a także zabudowę naszego projektu. Sypialnię zaś zaaranżowaliśmy w stylu industrialnym, lecz by zostawić przytulność, postawiliśmy na jasne drewno, szare ściany, akcentując charakter jedynie dodatkami w postaci ceglanej ściany z telewizorem oraz zwisającymi z sufitu żarówkami czy metalicznymi lampami nad wezgłowiem łóżka.
Architektura domów jednorodzinnych może być doskonałą okazją do tego, by pokazać, kim są jego właściciele, jakie są ich pasje oraz co jest dla nich ważne. Wystarczy odrobina wiedzy oraz chęć zmiany. Zapraszamy do siedziby naszego biura w Poznaniu. Architekt wysłucha Państwa oczekiwań i razem z Państwem zaprojektuje możliwe – funkcjonalne i estetyczne – rozwiązania.