Domy i mieszkania

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego – Baranowo

Inwestorzy kupując nowy dom mieli określone upodobania i wstępne wizje, ale nie wiedzieli jak zaaranżować wiele pomieszczeń w podobnym stylu. Projektowanie wnętrz domu jednorodzinnego często wymaga całościowego spojrzenia na przestrzeń, by wszystkie pomieszczenia były funkcjonalne i w odpowiadającej właścicielom stylistyce.

Po wnikliwej analizie upodobań i potrzeb inwestorów, zaprojektowaliśmy dom w szarych barwach z podstawą stylu skandynawskiego. Aranżację wnętrz ożywiliśmy niebieskim kolorem ścian w salonie oraz przepiękną mozaiką z heksagonalnych płytek nad blatem kuchennym. W projekcie wnętrza dominują mimo wszystko biele, szarości i brązy.

Na piętro prowadzi klatka schodowa o intrygującej linii, której zwieńczeniem po wejściu na górę jest ażurowa, geometryczna, nowoczesna lampa. Klatka schodowa wydawała się być pusta i bardzo wysoka. Postanowiliśmy więc zagrać białą cegłą, by nie przyciemniać ścian, a nadać tej strefie charakteru. Światło padające zza czarnych rurek ażurowej lampy stwarza dziś na ścianach piękną mozaikę ze światła i cieni. Dzięki takiemu zabiegowi z pustej klatki schodowej stworzyliśmy jedną z najbardziej intrygujących i wręcz mistycznych części w aranżacji wnętrz domu.
Właściciele wymarzyli sobie by projekt łazienki na piętrze i aranżacja sypialni były w delikatnie odważniejszych odsłonach.

Aranżację łazienki na piętrze oparliśmy o prysznic bez brodzika, kafelki imitujące beton oraz drewno, a także zabudowę naszego projektu. Sypialnię zaś zaaranżowaliśmy w stylu industrialnym, lecz by pozostawić przytulny odbiór aranżacji wnętrza postawiliśmy na jasne drewno i szare ściany. Zaakcentowaliśmy industrialny charakter jedynie dodatkami w postaci ceglanej ściany z telewizorem oraz zwisającymi z sufitu żarówkami i lampami nad łóżkiem.

Architektura domów jednorodzinnych może być doskonałą okazją do tego, by pokazać, kim są jego właściciele. Projekty wnętrz odzwierciedlają jakie są ich pasje oraz co jest dla nich ważne. Zapraszamy do siedziby naszego biura w Poznaniu. Architekt wysłucha Państwa oczekiwań i razem z Państwem zaprojektuje możliwe – funkcjonalne i estetyczne – rozwiązania.