Inne

Projekt przedsionka (wiatrołapu)

Projekt wnętrz wiatrołapu w domu jednorodzinnym w Gowarzewie zakładał uczynienie strefy wejściowej przede wszystkim miejscem praktycznym, wygodnym, funkcjonalnym. Z tego też względu podłogę wykończyliśmy płytkami, by posłużyła długie lata i była łatwa do posprzątania.

Zaplanowaliśmy pojemną szafę z miejscem na schowanie kurtek oraz szufladami na pochowanie butów. Dla wygody podczas codziennego pośpiechu zaprojektowaliśmy wnękę z siedziskiem i haczykami na odwieszenie kurtek.

Jednak aranżacja wnętrza strefy wejściowej powinna też pełnić pewnego rodzaju funkcję reprezentatywną, być wizytówką domu. W projekcie wnętrza przedsionka zaproponowaliśmy więc efektywne a zarazem praktyczne lamele, gdyż nie tylko nadają świetny wygląd projektowanemu wnętrzu, ale dodatkowo wygłuszają pomieszczenie.

Ściany urozmaicone zostały również dużym lustrem naklejonym na płytę meblową, by móc się przejrzeć w całości przed wyjściem z domu. Aranżację przedsionka dopełnia niewielka komoda przy drzwiach wejściowych, pełniąca funkcję wygodnego schowka na małe elementy jak klucze, portfel i rękawiczki.