Domy i mieszkania

Projekt mieszkania – Naramowice Poznań

Projekt wnętrz niewielkiego mieszkania utrzymaliśmy w bieli, szarościach i błękitach. Mała sypialnia zdawała się właścicielce z początku nieustawna, powodując obawy i brak pomysłu na zmieszczenie na tej niewielkiej przestrzeni podwójnego łóżka, dużej szafy oraz miejsca do pracy. Problematyczny brak szafki nocnej na odłożenie budzika, chusteczek czy kremu rozwiązaliśmy dzięki zastosowaniu sprytnych półek w wezgłowiu łóżka, zyskując tym samym wystarczającą przestrzeń na stworzenie strefy pracy obok dużej szafy naszego projektu.

Strefa dzienna połączona z aneksem kuchennym ze względu na bardzo dużą ilość okien sięgających od sufitu do podłogi utrudniała właścicielce rozmieszczenie wypoczynku i powieszenie telewizora. Z oknami poradziliśmy sobie, zostawiając wyjście na taras ze strefy kuchennej, a w salonie zasłaniając duże okna kanapą, dzięki czemu zyskaliśmy miejsce na jedynej ścianie bez okien na umieszczenie meblościanki z telewizorem.

Do początkowego projektu małej kuchni zaaranżowaliśmy kolejny rząd szafek, by uzyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie oraz oddzielić strefę gotowania od strefy wypoczynku. Zaprojektowaliśmy stół jadalniany w postaci wysuniętego blatu nad rzędem szafek, gdyż właścicielce zależało jedynie, by móc przysiąść na poranną kawę i zjeść szybkie śniadanie.

Korytarz zaaranżowaliśmy jako delikatną przestrzeń w odcieniu brudnego błękitu, z szafką na buty własnego projektu, pełniącą równocześnie rolę siedziska. W korytarzu wykorzystaliśmy również miejsce na dodatkową garderobę, zabudowując sporą wnękę dużą szafą zaprojektowaną przez nas na wymiar. Projektowanie i aranżacja domów są naszą specjalnością.