Łazienka

Projekt łazienki Szczepankowo – Spławie – Krzesinki

Projekt łazienki w domu jednorodzinnym miał zawierać wannę, prysznic i sporo miejsca na przechowywanie kosmetyków i środków czystości.
Całą aranżację zgodnie z życzeniem klientów utrzymaliśmy w skandynawskich barwach. Białe kafle na ścianach i gresy drewnopodobne na podłodze były podstawą aranżacji wnętrza. Tworząc układ funkcjonalny łazienki od razu przyszło nam na myśl by pomiędzy wanną a umywalką umieścić na ścianie wąskie, pionowe lustro. Prostokątny układ pomieszczenia z wejściem na okno dyktuje podział pomieszczenia na dwie strefy, po prawej i po lewej stronie od wejścia. By zaakcentować atrakcyjne lustro i poprowadzić wzrok wchodzącego do łazienki właśnie na nie, na podłodze pomiędzy gresowymi płytkami drewnopodobnymi zaprojektowaliśmy pas z białych kafli prowadzący wprost do lustra.
Do całej aranżacji łazienki dodaliśmy szafki, półki i zabudowę strefy wc naszego projektu. Białe fronty, drewniane półki i deski oplatające zabudowę niczym wstążka. Klienci byli zachwyceni stworzonym dla nich projektem zabudowy. W strefie umywalki zaaranżowaliśmy duże, dobrze oświetlone lustro, drewniany blat oraz białe szuflady – te akurat ze znanego sklepu, gdyż gdy mamy gotowe rozwiązania idealnie pasujące w dane miejsce, nie narażamy klientów projekcie wnętrz na dodatkowe koszty tworzenia mebli na wymiar.
Ze względu na to, iż w jednej łazience mamy i prysznic i wannę, w strefie wanny chcieliśmy stworzyć klimat małego spa. Zabudowa nad wanną z zygzakowatą szafką i miejscem na rośliny tworzy kącik do oddania się chwilom relaksu. Obudowa wanny drewnopodobnymi płytkami gresowymi dodatkowo podkreśliła relaksacyjny charakter tej strefy, przywołując skojarzenia z sauną.