Łazienka

Projekt łazienki – Mieszkanie Jeżyce Poznań

Łazienka o powierzchni jedynie 3,3 m2 dzięki metamorfozie stała się zupełnie nowym pomieszczeniem. Młodym właścicielom zależało na stworzeniu nowoczesnej, przytulnej aranżacji w kolorach bieli z elementami szarości oraz na dodaniu łazience klimatu poprzez wykończenie podłogi wyjątkowymi płytkami.
Jako podstawę aranżacji dobraliśmy średniej wielkości, białe płytki ścienne. Na podłodze umieściliśmy przepiękne kafle o etnicznym wzorze, które nadały charakteru całej aranżacji. Obudowę wanny, stelaż WC oraz ścianę przy wannie wykończyliśmy kafelkami w formie szarych cegiełek.
Zlikwidowaliśmy skośny murek wprowadzający do łazienki nieład. Miskę ustępową przesunęliśmy na ścianę obok pralki, uspokajając i powiększając wizualnie całą przestrzeń. Lutro nad wanną nadawało jej nieestetycznego charakteru, gdyż – jak to w miejscu kąpieli – było wiecznie zachlapane. Powierzchnię luster umieściliśmy po przeciwnej stronie, nad miską ustępową i pralką, w postaci szafek z lustrzanymi drzwiami, zyskując w ten sposób dyskretne miejsce na przechowywanie kosmetyków oraz uwalniając właścicieli od przykrego obowiązku ciągłego wycierania lustra po kąpieli.
Centrum łazienki zajmuje umywalka z wymarzoną przez właścicielkę baterią z dwoma kurkami i okrągłym lustrem w jasnej, drewnianej ramie – stanowi to kropkę nad i nowoczesnej aranżacji. W zakresie projektowania i aranżacji łazienek nasi architekci nie mają sobie równych.