Łazienka

Metamorfoza malutkiej łazienki na Śródce w Poznaniu.

Małe pomieszczenia są często jednymi z trudniejszych do zaprojektowania, gdyż musimy pogodzić marzenia klientów, które zawsze chcemy spełniać, z ograniczeniami przestrzeni.

Łazienka o powierzchni zaledwie 3m2 miała swoje lata i przestarzałe rozwiązania, które czyniły ją niewygodną w użytkowaniu.

Pozbyliśmy się grzejnika na rzecz elektrycznego ogrzewania podłogowego, co „uwolniło” ściany. Głęboki prysznic z zasłonką zamieniliśmy na kabinę z płytkim brodzikiem. Skośnie stojącą miskę wc zastąpiła podwieszana i ustawiona prosto względem ścian.

By stworzyć jak najwięcej miejsca do przechowywania kosmetyków taflę lustra zamieniliśmy na wiszącą szafkę lustrzaną, a kącik z niepraktyczną umywalką na nodze wyposażyliśmy w piękną misę z blatem i szufladami. Również nad stelażem wc i pralką z suszarką umieściliśmy szafki wiszące.

Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawiły że łazienka stała się praktyczna, a dobrane płytki przemieniły ją w niesamowicie przytulne i nowoczesne pomieszczenie, które zachwyciło właścicieli.