Kuchnia

Meble IKEA w małej kuchni

Właściciele niewielkiej kuchni marzyli o jej odświeżeniu, wizualnym powiększeniu oraz stworzeniu większej ilości miejsca na przechowywanie naczyń, sprzętów i żywności. Dotychczasowa kuchnia nie była dla nich wystarczająco pojemna i funkcjonalna. Zdawała się być mała i przytłoczona dużą ilością rzeczy, które nie mając swojego miejsca w szafkach poustawiane były na widoku, co tworzyło wizualny bałagan.
Pani domu preferowała zieloną tonację i w nowej kuchni nie chcieli z niej rezygnować. Na prośbę klientów nie tworzyliśmy mebli na zamówienie, a dobraliśmy rozwiązania gotowe do kupienia w sklepie. Zaproponowaliśmy zielone obudowy szaf z IKEA, które od razu przypadły właścicielom do gustu. Stworzyliśmy zabudowę w kształcie litery L składającą się z szafek stojących oraz wiszących, co maksymalnie pozwoliło w pełni wykorzystać dwie ściany niewielkiego pomieszczenia.
W projektowaniu kuchni poza ogólnym jej kształtem ważnym, a niemal najważniejszym jest jej wnętrze. To czy w danym miejscu użyjemy półki, cargo, czy zastosujemy szuflady diametralnie może wpływać na komfort użytkowania przestrzeni. Nasz architekt pomoże Państwu w wyposażaniu projektu kuchni. Bardzo istotnym przy tego typu zabudowie jest zagospodarowanie narożnika. Stosując odpowiednie, wysuwane rozwiązania możemy pomieścić w narożniku zabudowy na przykład wszystkie garnki, mając łatwy i szybki dostęp nawet do tych najgłębiej schowanych.
Do wykończenia przestrzeni pomiędzy szafkami właściciele wybrali szkło z motywem cytrusów. By zrównoważyć żywy kolor zabudowy ściany wykończyliśmy jasnym odcieniem szarości. Również blaty zyskały szarą barwę. Na podłodze pojawiły się płytki ze wzorem imitującym marmur, by nadać bardziej eleganckiego odbioru całej aranżacji kuchni. Jeden z kafelków na podłodze to zielona płytka, użyta jako element zaskoczenia w aranżacji. Ta kuchnia na pewno jest jedyną w swoim rodzaju.
Przeciwległy narożnik zagospodarowaliśmy tworząc kącik jadalniany z narożnym siedziskiem. Obrazy i doniczki ze świeżymi ziołami na ścianie dopełniają zielonego charakteru całej aranżacji wnętrza.