Kuchnia

Meble IKEA w małej kuchni

Właściciele niewielkiej kuchni marzyli o jej odświeżeniu. Chcieli ją wizualnie powiększyć oraz stworzyć większą ilość miejsca na przechowywanie naczyń, sprzętów i żywności. Dotychczasowa aranżacja kuchni nie była dla nich wystarczająco pojemna i funkcjonalna. Zdawała się być mała i przytłoczona dużą ilością rzeczy, które tworzyły wizualny bałagan.
Pani domu preferowała zieloną tonację i w nowej kuchni nie chciała z niej rezygnować. Na prośbę klientów nie tworzyliśmy mebli na zamówienie, a dobraliśmy rozwiązania gotowe do kupienia w sklepie. Zaproponowaliśmy zielone obudowy szaf z IKEA, które od razu przypadły właścicielom do gustu. W nowym projekcie kuchni stworzyliśmy zabudowę w kształcie litery L składającą się z szafek stojących oraz wiszących. Pozwoliło to w pełni wykorzystać dwie ściany niewielkiego pomieszczenia.
W projektowaniu kuchni poza ogólnym jej kształtem ważnym, a niemal najważniejszym jest jej wnętrze. To czy w danym miejscu użyjemy półki, cargo, czy zastosujemy szuflady diametralnie wpływa na komfort użytkowania przestrzeni. Nasz architekt z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz pomoże Państwu z wyposażaniem projektu kuchni. Bardzo istotnym w zabudowie kuchni w kształcie litery L jest zagospodarowanie narożnika. Stosując odpowiednie, wysuwane rozwiązania możemy pomieścić w narożniku zabudowy na przykład wszystkie garnki i patelnie. Równocześnie zachowamy łatwy i szybki dostęp nawet do tych najgłębiej schowanych naczyń.
Do wykończenia przestrzeni pomiędzy szafkami właściciele wybrali do aranżacji kuchni szkło z motywem cytrusów. By zrównoważyć żywy kolor zabudowy ściany wykończyliśmy jasnym odcieniem szarości. Również blaty kuchenne zyskały szarą barwę. Na podłodze pojawiły się płytki ze wzorem imitującym marmur, by nadać bardziej eleganckiego odbioru całej aranżacji kuchni. Jeden z kafelków na podłodze to zielona płytka, użyta jako element zaskoczenia w aranżacji. Ta kuchnia na pewno jest jedyną w swoim rodzaju.
Przeciwległy narożnik w projekcie wnętrza zagospodarowaliśmy tworząc kącik jadalniany z narożnym siedziskiem. Obrazy i doniczki ze świeżymi ziołami na ścianie dopełniają zielonego charakteru całej aranżacji wnętrza kuchni.