Łazienka

Łazienka zagospodarowana w 100%

Łazienka na parterze dwupoziomowego mieszkania w Poznaniu miała niełatwy do zaaranżowania, wąski, podłużny kształt. Gabaryty łazienki ograniczały zastosowanie armatury wzdłuż dwóch dłuższych ścian. Mając na uwadze pozostawienie wygodnej przestrzeni na poruszanie się, wszystkie elementy armatury zaprojektowaliśmy na jednej dłuższej ścianie. Mimo tak niewielkiej przestrzeni udało nam się wygospodarować miejsce na pralkę, która schowana została pod blatem w szafce naszego projektu.

Właścicielom najbardziej zależało na tym, by łazienka była praktyczna i pojemna, by znalazło się w niej wiele szafek i schowków do pochowania kosmetyków. Zgodnie z prośbą wykorzystaliśmy każdy możliwy centymetr łazienki na stworzenie zabudowy. Nad umywalką zamiast standardowego, płaskiego lustra, zaproponowaliśmy szafki z lustrzanymi drzwiami. Dzięki temu właściciele zyskali w jednym miejscu i lustro i bardzo wygodne szafki na niezbędne kosmetyki. Dodatkową dwudrzwiową szafkę zaplanowaliśmy nad zabudową stelaża wc. Zaprojektowaliśmy również bardzo wysoką, płytką szafę pod ścianą, przy wejściu. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się w łazienkach, gdzie zwykle większość kosmetyków chcemy mieć łatwo dostępnych i wyeksponowanych. Płytka szafka pozwala na zachowanie porządku i widok na wszystkie elementy, co ułatwia szybkie znalezienie konkretnego kosmetyku i perfum.

Projekt łazienki wykończonej szarymi płytkami ściennym i ciemno-szarymi płytkami podłogowymi zyskał parę akcentów. Naprzeciw umywalki, na środku dłuższej ściany umieściliśmy fototapetę z motywem natury, która była marzeniem właścicieli. Do tego dobrane zostały piękne płytki z kamienną teksturą, które pojawiły się nad obudową stelaża wc oraz w formie pionowego pasa pod prysznicem, na linii podtynkowego zestawu prysznicowego.