Łazienka

Klimatyczna łazienka pod skosami

Ze względu na dużą powierzchnię pomieszczenia i problematyczne skosy poddasza powierzona została nam aranżacja łazienki na piętrze w domu jednorodzinnym. Inwestorom zależało by łazienka była klimatyczna, funkcjonalna i pełniła równocześnie funkcję pralni.

Łazienkę podzieliliśmy na trzy strefy. W głębi łazienki zgodnie z założeniami zaplanowaliśmy miejsce na pralkę, suszarkę, deskę do prasowania oraz zabudowę na pochowanie środków czystości. Przestrzeń pomiędzy dwoma kominami wykorzystaliśmy na prysznic. Projekt łazienki w strefie wejściowej to wszystko to, czego potrzebujemy na co dzień, czyli umywalka na wygodnym, długim blacie z szafkami oraz miska wc i bidet. Dodatkowo wyodrębniliśmy miejsce na wannę, którą obudowaliśmy do połowy jej wysokości, tworząc formę podparcia dla zabudowy umywalki. Oświetlenie LED pod zabudową wanny pięknie podkreśla strefę relaksu i zachęca do odpoczynku podczas kąpieli.

Strefa wejściowa zaprojektowana została w niezwykłej atmosferze, z jednej strony ciepłej i przytulnej, z drugiej strony trochę tajemniczej. Duże, ciężkie, ażurowe lampy z boku lustra i czarne trójwymiarowe płytki tworzą niezwykle silny akcent w całej aranżacji łazienki, która w większej części wykończona została płytkami szarymi i imitującymi marmur. By nadać jej delikatnego charakteru spa, jedną ze ścian i zabudowę przy wannie wyłożyliśmy drewnopodobnymi płytkami gresowymi, które razem z zabudową na wymiar nad strefą wc ociepliły wnętrze i uczyniły przytulnym.