Domy i mieszkania

Dom jednorodzinny w Puszczykowie

Przedstawiamy aranżacje wnętrz domu jednorodzinnego o powierzchni 300m2 w Puszczykowie.

Zakres obejmował projekt wnętrz salonu, jadalni, korytarza, projekt łazienki na parterze oraz aranżację łazienki na piętrze.

W pokoju dziennym i jadalni założeniem było uczynienie z bardzo dużej, otwartej przestrzeni miejsca przytulnego, podzielonego na mniejsze strefy. Rodzina chciała mieć możliwość spędzania czasu blisko siebie, oddając się swoim ulubionym zajęciom.

W projekcie salonu wyodrębniliśmy więc miejsce na wypoczynek przy telewizorze, kącik do czytania oraz miejsce przy kominku. Znaleźliśmy również miejsce na atrakcję dla dzieci, czyli wiszące siedzisko w formie kuli. W projekcie jadalni o sporym metrażu postawiliśmy na bardzo długi stół na wizyty gości i odwiedziny rodziny.

W projekcie wnętrza zaaranżowaliśmy również sufity podwieszane. Projekt sufitów miał na celu optycznie wydzielić poszczególne strefy funkcjonalne i pomóc uzyskać efekt trójwymiarowości pomieszczenia. Sufit będący dużą, jednolitą płaszczyzną przekształciliśmy w kompozycję sufitów podwieszanych z wnękami na drewniane listwy, z uskokami i korytkami. W projektowaniu wnętrz ważne jest, by skupić się na każdej płaszczyźnie, nawet na suficie, tak często pomijanym podczas aranżacji wnętrz. W aranżacji domu w Puszczykowie zagraliśmy nie tylko kształtem, ale również zróżnicowaniem poziomów i kolorystyką.