Domy i mieszkania

Dom jednorodzinny w Garbach

Przedstawiamy projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Garbach, niedaleko Poznania. W zakres naszego opracowania wchodził salon z kuchnią i jadalnią, gabinet, przedsionek oraz projekt łazienki na parterze i piętrze.

Inwestorom zależało na zastosowaniu drewna w większych formatach, przy czym w nie do końca oczywisty sposób. Do aranżacji wnętrza w bieli i szarościach dobraliśmy piękną płytę meblową z której wykonaliśmy zabudowę na wymiar w każdym pomieszczeniu.

Realizując marzenie inwestorów stworzyliśmy projekt kuchni w kształcie litery G o dużej powierzchni. Forma barku ma na celu wizualnie domykać kuchnię, jednocześnie czyniąc ją bardzo funkcjonalną i przyjazną domownikom. Podczas imprez, goście będą mieli możliwość przysiąść przy barku i zamienić parę słów z gospodarzem szykującym drinki, posiłki, czy przekąski.

Zadaniem podczas projektowania wnętrz jest również ułatwianie życia domownikom, zaaranżowanie przestrzeni by była przyjazna i dostosowaną do ich stylu życia.

Inwestorów martwiła monotonna powierzchnia sufitu wynikająca z dużej i otwartej powierzchni parteru. Bardzo dużą uwagę przykuliśmy więc na zaprojektowaniu nie tylko tego co widoczne na pierwszy rzut oka. Skupiliśmy się również na aranżacji strefy powyżej wysokości wzroku.

Dobraliśmy odpowiednie oświetlenie, lampy zarówno wiszące jak i podłogowe. Naszym założeniem było wydzielenie stref w tak dużej, otwartej przestrzeni. Dążyliśmy do wizualnego oddzielenia aranżacji kuchni od jadalni i części wypoczynkowej. W tym celu umieściliśmy na ścianie płytę meblową sięgającą od podłogi aż po sufit. Jednak dla spotęgowania efektu pociągnęliśmy płytę meblową również na suficie. Celowym zabiegiem było również zróżnicowanie poziomów wysokości za pomocą sufitów podwieszanych, dzięki czemu cała strefa sufitu stała się niepowtarzalną aranżacją.

Nowoczesnego i odważnego charakteru całości aranżacji wnętrz dodają czarne akcenty w postaci blatów i uchwytów kuchennych. Dobraliśmy również czarne, ażurowe balustrady na schodach, lampy, i zaplanowaliśmy pomalować na czarno korytka w sufitach podwieszanych.