Domy i mieszkania

Dom jednorodzinny w Garbach

Przedstawiamy projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Garbach, niedaleko Poznania. W zakres naszego opracowania wchodził salon z kuchnią i jadalnią, gabinet, przedsionek oraz projekt łazienki na parterze i na piętrze.

Inwestorom zależało na zastosowaniu drewna, w większych formatach, przy czym w nie do końca oczywisty sposób. Do aranżacji utrzymanej w bieli i szarościach dobraliśmy piękną płytę meblową z której wykonaliśmy zabudowę na wymiar w każdym z pomieszczeń.

Realizując marzenie inwestorów stworzyliśmy projekt kuchni o dużej powierzchni i w kształcie litery G. Forma barku ma na celu wizualnie domykać kuchnię, jednocześnie czyniąc ją bardzo funkcjonalną i przyjazną domownikom. Podczas różnego rodzaju imprez i uroczystości, goście będą mieli możliwość przysiąść przy barku i zamienić parę słów z gospodarzem, który będzie szykował w międzyczasie posiłki lub drinki dla gości.

Inwestorów martwiła duża i nudna powierzchnia sufitu wynikająca z dużej i otwartej powierzchni parteru. Bardzo dużą uwagę przykuliśmy więc do zaprojektowania nie tylko tego co widoczne na pierwszy rzut oka, na co dzień, ale również strefy powyżej wzroku. Poza dobraniem oświetlenia, by zaakcentować różnicę stref w tak otwartej przestrzeni i rozdzielić kuchnię z jadalnią i częścią wypoczynkową, umieściliśmy na ścianie płytę meblową sięgającą od podłogi aż po sufit. Jednak dla spotęgowania efektu pociągnęliśmy płytę meblową również na suficie. Celowym zabiegiem było również zróżnicowanie poziomów wysokości za pomocą sufitów podwieszanych, dzięki czemu cała strefa powyżej wzroku stała się niepowtarzalną aranżacją.

Nowoczesnego i odważnego charakteru całości dodają czarne akcenty w postaci blatów i uchwytów kuchennych, balustrady na schodach, lamp, czy ciemnych wgłębień w sufitach podwieszanych.