Sypialnia

Baśniowy pokój dla dziewczynki

Przedstawiamy aranżację pokoju dziewczynki, w którym jedną ze ścian zaakcentowaliśmy tapetą ścienną przy wyborze której pomagała sama dziewczynka, czyniąc swój pokoik wyjątkową, baśniową krainą.
Aranżacje wnętrz przestrzeni dla dzieci powinny być zaprojektowane tak, by spełniać wszystkie niezbędne funkcje, ale również stwarzać dziecku przestrzeń do rozwijania swoich pasji oraz do zabawy.
Życzeniem rodziców było stworzenie zabudowy o nieregularnej formie, nietuzinkowej, ale równocześnie by móc pomieścić wszelkie ubrania i zabawki. Istotnym było również wykorzystanie wnęki w ścianie, którą zagospodarowaliśmy na biblioteczkę.
Zaprojektowaliśmy zabudowę nad łóżkiem z otwartymi półkami, co jest świetnym rozwiązaniem w pokoju dla dzieci, które nie tylko potrzebują miejsca na pochowanie rzeczy, ale również na wyeksponowanie swoich ulubionych zabawek.
Drewnianą ramę łóżka obiliśmy miękkimi panelami ściennymi, które nadają dziecięcego akcentu i przytulności w pokoiku. Do tego kącik do czytania i duże biurko na którym dziś dziewczynka będzie mogła tworzyć prace plastyczne, a w przyszłości uczyć się, odrabiać lekcje i korzystać z komputera.