Sypialnia

Baśniowy pokój dla dziewczynki

Przedstawiamy aranżację pokoju dziecięcego w którym jedną ze ścian zaakcentowaliśmy tapetą ścienną. Przy wyborze tapety pomagała dziewczynka, czyniąc swój pokoik wyjątkową, baśniową krainą.
Aranżacje wnętrz przestrzeni dla dzieci powinny być zaprojektowane tak, by spełniać wszystkie niezbędne funkcje. Dodatkowo powinny stwarzać dziecku przestrzeń do rozwijania swoich pasji oraz do zabawy.
Życzeniem rodziców było stworzenie nietuzinkowej zabudowy o nieregularnej formie, ale równocześnie takiej, która pomieści wszelkie ubrania i zabawki. Istotnym podczas projektowania wnętrza było również wykorzystanie istniejącej wnęki w ścianie, którą zagospodarowaliśmy na biblioteczkę.
Zaprojektowaliśmy zabudowę nad łóżkiem z otwartymi półkami, które są świetnym rozwiązaniem w aranżacjach pokoi dla dzieci. Mali domownicy potrzebują miejsca nie tylko na pochowanie rzeczy, ale również na wyeksponowanie swoich ulubionych zabawek.
W projekcie sypialni zaplanowaliśmy drewnianą ramę łóżka obitą miękkimi panelami ściennymi, które nadały dziecięcego akcentu i przytulności w pokoiku. Wygospodarowaliśmy również miejsce na kącik do czytania. W pokoju dziecięcym znalazło się oczywiście duże biurko na prace plastyczne, które w przyszłości posłuży do nauki i odrabiania lekcji.