Salon

Aranżacja wnętrz salonu – mieszkanie Polanka Poznań

Głównym punktem odniesienia w metamorfozie mieszkania była zmiana zastanej kolorystyki. Ciemne, ciężkie meble w starym stylu oraz dominująca w całym mieszkaniu intensywnie pomarańczowa wykładzina w geometryczne wzory, pomarańczowe ściany oraz bufiaste firany były elementami metamorfozy salonu. Wszystkie stwarzały wrażenie ciężkich, przytłaczających pomieszczenie i obniżających wizualnie jego wysokość. Nowi, młodzi mieszkańcy szukali pomocy, by przemienić zastaną przestrzeń w nowoczesne, jaśniejsze i bardziej minimalistyczne wnętrze.
Projektowanie i aranżacja pokoju dziennego to istna metamorfoza, nie tylko jeśli chodzi o wystrój wnętrz, ale również rozłożenie stref w salonie. Zmieniliśmy lokalizację telewizora oraz zestawu wypoczynkowego. Mimo niewielkiej przestrzeni udało się nam również wygospodarować kącik na fotel i stojącą lampę do wieczornych chwil przy dobrej książce. Ciężkie meble wymieniliśmy na nowoczesną, białą meblościankę, a toporne fotele na zgrabny narożnik. Faliste firany zastąpiliśmy długimi zasłonami, które optycznie podniosły sufit, powiększając tym samym wizualnie pomieszczenie. Wykładzina, do zmiany której przez ilość prac właściciele nie byli zbyt przekonani, zakryta została dużym, białym dywanem, który nadał przytulności i dodatkowo rozjaśnił pomieszczenie.
Projekt wnętrza utrzymany został w biało-szarej kolorystyce z niebieskimi akcentami w postaci zasłon, poduszek czy obrazu tryptyku – również w układzie pionowym, by dodatkowo wyciągnąć wnętrze ku górze. Architekt zatroszczył się o to, by optycznie powiększyć pomieszczenie.