Łazienka

Aranżacja łazienki – mieszkanie Polanka Poznań

W łazience którą mieliśmy poddać metamorfozie, przestrzeń zdawała się być niezagospodarowana, nie wykorzystująca swojego potencjału. Właścicielom zależało na wannie zamiast prysznica. Do tego staraliśmy się zmieścić w aranżacji łazienki również bidet. Wyzwaniem było ustawienie wszystkich elementów tak, by zmieścić je na wcale nie takiej dużej przestrzeni.

Projektowanie wnętrz to czasami szukanie kompromisów. Nie zawsze jest możliwość zmieścić w aranżacji wszystkie elementy, na jakich zależałoby inwestorom. Jednak zawsze dokładamy wszelkich starań, by mimo niewielkiej powierzchni, właściciele byli w 100% zadowoleni ze swoich aranżacji wnętrz.

W projekcie łazienki na Polance w Poznaniu zaproponowaliśmy wybranie trapezowej wanny. Miało to na celu stworzenie wygodnego przejścia pomiędzy wszystkimi elementami w łazience. Kształt wanny idealnie połączył się z linią blatu. W strefie pod oknem umieściliśmy umywalkę i schowaliśmy pod blatem pralkę, zyskując miejsce na bidet. By wizualnie powiększyć przestrzeń dobraliśmy do aranżacji łazienki dużą taflę lustra. Jednak by zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie kosmetyków zamiast zwykłego lustra naklejonego na ścianę postawiliśmy na lustrzane szafki.

Do jasnej aranżacji dodaliśmy dekorację na ścianach w postaci niebieskiej listwy obiegającej łazienkę jak wstążka. Zaplanowaliśmy również podświetlenie wanny, które pięknie zaakcentowało jej nietypowy kształt i stworzyło linię prowadzącą w głąb łazienki.