Łazienka

Aranżacja łazienki na poddaszu w Puszczykowie

Aranżacja łazienki na poddaszu często jest dla właścicieli nie lada wyzwaniem. Pojawią się problemy gdzie umieścić prysznic by nie kolidował ze skośnym sufitem, jak ułożyć płytki i inne pytania.

Przedstawiamy projekt łazienki pod skosami opisując jakie zastosowaliśmy rozwiązania, by każdy metr pomieszczenia był funkcjonalny i cieszył oko. Projektowanie wnętrz na poddaszu wymaga dobrego planu, by przestrzeń była wygodna w użytkowaniu, a sam skos stał się atutem.

Inwestorom zależało, by w jednej łazience zmieścić dwie umywalki, miskę wc oraz prysznic i wannę. Mimo umieszczenia łazienki pod skosami udało się wydzielić wszystkie strefy na których zależało właścicielom. Wzdłuż najwyższej ściany pomieszczenia umieściliśmy prysznic. Zaś w najniższym miejscu, czyli pod samym skosem zaplanowaliśmy wannę. Na wprost wejścia do łazienki postawiliśmy na długim, wygodnym blacie dwie umywalki na tle dużego lustra naklejonego na ścianę. Ze względu na trójkątny kształt lustro takie zamówić trzeba na wymiar u szklarza. Miska wc ze względu na położenie rury kanalizacyjnej w przypadku tego projektu wnętrza znalazła się pod skosem. Jednak wysokość w tym miejscu była na tyle duża, że umieszczenie miski wc pod skosem w niczym nie przeszkadzało.

W projekcie łazienki uwzględniliśmy nastrojowe oświetlenie. Postawiliśmy zarówno na oczka LED w suficie, jak i na kinkiety na ścianach. Dodatkowo podświetliliśmy od dołu wannę oraz wnęki prysznicowe nadając pomieszczeniu wyjątkowy klimat.

Aranżację wnętrza łazienki wykończyliśmy dużymi, prostokątnymi płytkami imitującymi beton. W strefie umywalek postawiliśmy na płytki w kształcie rombów, które ułożyliśmy w heksagonalne kształty. Całą aranżację łazienki ociepliliśmy płytkami drewnopodobnymi.